Online Seminer Konuşmacıları

Elizabeth Crecca

Dr. Elizabeth Crecca, piyanodaki “kendine has tınısı” (The Chautauquan Daily) ile takdir kazanmıştır. Repertuarı, Amerikan Bach Solistleri gibi gruplarla dönem enstrümanları üzerine Barok müzikten, David Temperley’in 4 No’lu Piyano Sonatı gibi yeni eserlerinin dünya prömiyerlerine kadar uzanmaktadır. Chautauqua ve Müzik Öğretmenleri Ulusal Birliği Genç Sanatçı Kategorisi gibi yarışmalarda büyük ödüller kazanmış ve Eastman Müzik Okulu Anlatımlı Resital Ödülü’ne aday gösterilmiştir.


Dr. Crecca, Colorado College Yaz Müzik Festivali, Chautauqua Müzik Festivali, Amalfi Coast Müzik ve Sanat Festivali ile Amerikan Bach Solist Akademisi müzik festivallerinde solist ve katılımcı olarak sahne aldı. Eastman Müzik Okulu’ndan Piyano Performansı ve Edebiyatı alanında Doktora, San Francisco Müzik Konservatuarı’ndan Barok Müzik Piyano Performansı alanında yüksek lisans ve Michigan Üniversitesi’nden Piyano Performansı ve Müzik Teorisi alanında lisans derecelerine sahiptir. Natalya Antonova, Yoshikazu Nagai ve Logan Skelton ile piyano, Corey Jamason ve Lisa Crawford ile klavsen ve fortepiano çalışmıştır.


Dr. Crecca’nın araştırması, performans pratiğine ve onun icra ve pedagojisine açıklık getiren pratik uygulamalara odaklanmıştır. “Béla Bartók’un Piyano Müziğindeki Performans Pratiği: Kompozisyonda Kullanılan Materyallerin ve Tarihi Kayıtların İncelenmesi” adlı konferans resitali, kırsal Macar halk şarkısındaki ve Bartók’un kendi icrasındaki performans eğilimlerinin yanı sıra, modern yorum için çıkarımlarını da inceler. Performans uygulamaları hakkındaki araştırmasını sunmak üzere Oklahoma Üniversitesi, San Francisco Müzik Konservatuarı ve Dünya Piyano Konferansı’na davet edilmiştir. Sanatçı 2022 Müzik Öğretmenleri Ulusal Birliği Ulusal Konferansı’nda Samuel Coleridge -Taylor ve R. Nathaniel Dett’in piyano eserlerinin öğretimi üzerine bir sunum yapacaktır.


Dr. Crecca, Bradley Üniversitesi’nde Piyano ve Müzik Tarihi Misafir Yardımcı Doçent öğretim üyesidir. Bradley’de öğretmenlik yapmadan önce, Rochester Üniversitesi ve Eastman Müzik Okulu’nda Uygulamalı Piyano dalında asistanlık yaptı ve burada bir masterclass serisi başlattı. Öğretimde Mükemmellik için Öğretim Asistanı Ödülü’ne aday gösterildi. Öğrencileri Rochester Üniversitesi Konçerto Yarışması, Bradley Üniversitesi Konçerto ve Aria Yarışması, UR Gösteri Sanatları Konferansı, UR Uygulamalı Piyano Masterclass Serisi, Bradley Guest Artist Masterclass’ta gibi sanatsal etkinliklerde sahne aldı ve UR ​​Oda Orkestrası ve Bradley Symphonic Winds ile solo konserler verdi. Rochester Üniversitesi, Oklahoma Üniversitesi ve Hillsdale College’da masterclass eğitmeni olarak bulunmuştur.

Josh Wright

Billboard #1 sanatçısı Dr. Josh Wright, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki dinleyicileri tarafından büyük beğeni ile takip edilmektedir. Washington Post, onu “dokunuş, zeka ve şaşırtma becerisi gibi nadir yeteneklere” sahip bir piyanist olarak tanımladı. İlk resitallerini 2014 yılında Carnegie Hall (Zankel Hall) ve Kennedy Center’da (Terrace Theatre) gerçekleştirdi. Kendi adını taşıyan albümü “Josh Wright”, Nisan 2011’de yayınlanmasından sadece üç hafta sonra Billboard Klasik Geleneksel listesinde bir numara oldu. America’s Got Talent Sezon 9’un bir parçası olarak Los Angeles’taki Dolby Theatre’da sahne aldı. Josh, 2016-2021 yılları arasında Utah Üniversitesi’nde piyano fakültesinde görev yaptı.


Josh, Michigan Üniversitesi’nden Müzik Sanatları Doktoru derecesi aldı. Utah Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesi ve Lisans derecesi aldı. Başlıca öğretmenleri Dr. Logan Skelton ve Dr. Susan Duehlmeier’dir. Ayrıca konser piyanisti Sergei Babayan ile özel olarak çalıştı. Utah Üniversitesi’nden Doktora derecesi alan Dr. Josh, Dr. Lindsey Wright ile evlidir.


2015 Ulusal Chopin Yarışması’nda ödül kazandı, aynı zamanda yarışmada Mazurka ödülünü de kazanan kişi oldu. 2014 Washington Uluslararası Piyano Yarışması’nda üçüncülük ve seyirci ödülü, 2013 Heida Hermanns Uluslararası Piyano Yarışması’nda birincilik, 2013 Rosamond P. Haeberle Piyano Ödülü yarışmasında birincilik, 2010 Seattle Uluslararası Piyano Yarışması’nda altın madalya, 2010 American Protége Uluslararası Romantik Müzik Yarışması’nda birincilik ödülü ve 2011 Müzik Öğretmenleri Ulusal Birliği Ulusal Yarışması’nda ikincilik ödülü kazandı. Ayrıca New York Piyano Yarışması, Louisiana Uluslararası Piyano Yarışması ve Julia Crane Uluslararası Piyano Yarışması’nda da birincilik ödülü aldı.


Josh, Utah Senfoni Orkestrası, Temple Square Orkestrası, Salt Lake Senfoni Orkestrası, Timpanogos Senfoni Orkestrası, Great Falls Senfoni Orkestrası, Chopin Vakfı Orkestrası, Güneybatı Senfoni Orkestrası, Amerikan Batı Senfoni Orkestrası, SummerArts Orkestrası ve Utah Üniversitesi Öğrenci Oda Orkestrası gibi orkestralarla birçok kez sahne aldı.


Sanatçının yedi albümü yayınladı; bunlar Sleigh Ride for Two (2017) Meditation (2015), My Favorite Things (2013), Josh Wright (2011), Gaspard (2010), The Complete Chopin Etudes (2003) ve Josh Wright Debut (2000).


Josh, yorumculuğun yanı sıra eğitmenlik konusunda da tutkuludur. Her yaştan ve yetenekten öğrencilerin tekniklerini ve müzikalitelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çok sayıda çevrimiçi video kursu oluşturmuştur. 2021 Çevrimiçi Küresel Piyano Zirvesi, 2021 Genç Sanatçı Piyano Kampı, Amalfi Sahili Müzik Festivali (Amalfi, İtalya), Utah Üniversitesi Uluslararası Klavye Enstitüsü (Salt Lake City, UT), Utah Valley University Piano Festival (Provo, UT), BYU-Idaho (Rexburg, ID), Snow College (Ephraim, UT), Castle Rock Music Camp (St. George, UT) ve Shoreline Community College (Seattle, WA) dahil olmak üzere birçok festival ve kolejde konuk öğretim görevlisi olmuş ve ustalık sınıfı düzenlemiştir. Dört farklı kıtadaki öğrencilere Zoom ve Skype üzerinden ders verdiği çevrimiçi derslerle stüdyosunu genişletmiştir.


Josh, bir Steinway Sanatçısıdır. Ekim 2019’da Steinway & Sons Teacher Hall of Fame’e kabul edilmiştir. Aynı zamanda popüler WB TV Dizisi Everwood’da piyano dublörlüğü yapmıştır.